Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. quis bibendum auci elit.

+ 01145928421 SUPPORT@ELATED-THEMES.COM
עיצוב סביבת עבודה

עיצוב סביבת עבודה – עניין של יופי ומותרות או דרך חדשה לייעול ושיפור החברה?

כל שנה מביאה איתה את הנשנה ואת השונה.

כל שנה היא הזדמנות להתבונן על מה שהיה, ולחפש דרך שונה ויצירתית לקדם את העסק לקראת השנה החדשה בכלל, ולקראת החזון והמטרות בפרט.

במשך שנים, רווחה נחשבה ימי כיף ותרבות לעובדים. הטמעת תרבות ארגונית וערכים נעשו דרך ימי עיון, סדנאות, יועצים ומאמנים.
ומה נשתנה?
מעתה, רווחה, תרבות ארגונית, ערכים, העלאת תפוקה, יצירתיות ויעילות מוטמעים בדרך חדשה – דרך עיצוב סביבת העבודה.

Amazon office

עיצוב סביבת עבודה, עניין של יופי ומותרות או דרך ליעל, לשפר ולחדש את הארגון?

1. תרבות ארגונית:
כל חברה וארגון זקוקים להנעה. כל חברה מונעת ממטרה המגדירה את תרבותה הארגונית. התרבות נתמכת ומתחזקת על ידי התנהגות העובדים. התנהגות העובדים, מזינה את התרבות, ויחד הם מזינים את העסק ומהותו. זוהי זרימה מעגלית שזקוקה לתמיכה.
עיצוב סביבת עבודה נכונה המשקפת את התרבות ואת קודי ההתנהגות, תומכת במעגל הזה ומאפשרת את הזרימה וההתפתחות העסקית.

2. מגנוט כח אדם צעיר וכישרוני:
אחד הגורמים להצלחה בארגון הוא ההון האנושי. עסק נשאר אטרקטיבי כשהוא מצליח למגנט אליו כח אדם צעיר, כישרוני ומבריק. הדור החדש של אנשיך שואל את עצמו איך יהיה לעבוד בחברה שלך. אנשים יודעים שהם עומדים לבלות שם הרבה משעות היום שלהם.
עיצוב סביבת עבודה שמהווה חוויה נעימה נותנת לעובדים תחושה שהם משמעותיים לחברה. סביבה כזו תשאיר עובדים לאורך זמן במקום עבודתם, ובמקביל תהיה כמודל והשראה לעובדים נוספים שירצו להיות אף הם חלק ממנה.

3. אפיון החללים ותפקודם:
חשוב להגדיר במדוייק את אפיונו ותפקידו של כל חלל- ולעצב אותו בהתאם. מה אם במקום להשתמש במושג “חדר ישיבות” נקרא לחדר הזה “חדר סיעור מוחות” ? כלומר: קבוצת האנשים שתיפגש שם לא תתעסק ברשימת משימות אלא בסיעור מוחות יצירתי. הם יהיו יותר מרוכזים, יחזקו ויעצימו אחד את השני ויעלו רעיונות ופתרונות.
כאשר נחשוב בצורה כזו נוכל לעצב את החדר הזה באופן שונה מחדר הישיבות המסורתי ובכך לעורר פתיחות וחשיבה יצירתית, המפרה את האנשים ומביאה לעבודת צוות במיטבה.

4. זמן:
בארה”ב ובעולם המערבי בכלל, אנשים מבלים יותר זמן בעבודה מאשר בכל מקום אחר. למקום בו אנו שוהים את רב השעות ביממה, יש השפעה מצטברת עלינו ועל מבנה נפשנו. השפעה זו יכולה להביא לעייפות, מותשות, חוסר ריכוז ובעיות בריאות, אך יכולה גם לעודד יצירתיות, להניע לשיתופי פעולה, לחיוך ולחיוניות.
במקום לסבול מהשפעתו המצטברת של הזמן על העובד במקום עבודתו, כדאי למנף אותו לתוצאה הפוכה בדיוק! איך” ע”י עיצוב סביבת עבודה נכונה.

5. תפוקה:
ככל שהעובד יהיה יותר פרודוקטיבי, כך הוא יהיה יותר מהיר, יעיל ושמח. ברב המשרדים המסורתיים אין תשומת לב לעיצוב סביבת העבודה, לצבעוניות, לאופן הישיבה, לתאורה ועוד…תשומת הלב נוקשה הלוקחת בחשבון תועלת וניצול מקום שאינה באופן שאינו מטפח יצירתיות ושיתופי פעולה. משרדים שברובם אפורים – תרתי משמע – ואינם מביאים לידי ביטוי את מיטב ביצועי העובדים.
כאשר העובדים נמצאים בקשר טבעי או בעיצוב המעודד מפגשים בין העובדים, הם יכולים לשתף ולשאוב רעיונות אחד מהשני יותר בקלות ולהפוך באופן ישיר לפרודוקטיביים יותר, יעילים יותר ומרוצים יותר.

6. Cost – effective
סביבה פיסית משקפת נראות חזותית ומטמיעה ערכים, תרבות ומסרים, באופן האפקטיבי והמהיר ביותר, בהשוואה לסדנאות וימי עיון פנים-ארגוניים.
במחיר של עיצוב פנים, החברה מקבלת סביבת עבודה שמושתתת על אנליזה
משותפת, שכבר השכילה להגדיר מראש את צרכי העובדים כאינדיבידואל, צרכי הצוות וצרכים ארגוניים. היא לוקחת בחשבון הטמעת ערכים, תרבות ומסרים וממתגת את הארגון בצורה הטובה ביותר.

Yelp office

לסיכום:
1. מחקרים מוכיחים, כי הסביבה הפיסית היא הכלי האופרטיבי הטוב ביותר להטמעת תרבות, ערכים ומסרים.
2. סביבה פיסית המעוצבת כראוי מעלה את הפוטנציאל האנושי וממנפת את יכולותיו.
3. יתרון עיצוב סביבת עבודה נכונה עובד במספר מישורים:

מול העובד האינדיבידואל והצוות:
– מעלה את התפוקה והיצירתיות
– ממגנט כח עבודה צעיר ומבריק
– מעורר השראה ואנרגיה חיובית
– מטפח פתיחות, תקשורת ועבודת צוות
– מקדם את ההישגיים האישיים והצוותיים
– מעלה את איכות החיים, ה- well being ובריאות העובדים, ובכך מפחית את ימי ההעדרות מהעבודה

מחקרים מראים שסביבת העבודה הפיסית תופסת כ – 25% משביעות רצון של העובדים ומעלה את הישגיהם האישיים ביותר מ – 5% וב- 11% הישגים של עבודת צוות.

אל מול הלקוחות:
– ממנף ומחזק את זהות המותג
– מקרב וקושר בין החברה ללקוח
– נראות החברה משקפת את אופיה, תרבותה ואיכותה

המשך יום עבודה מלא חיוכים וחדוות יצירה,

נטע כפרי

COMMENTS

POST A COMMENT