Lorem Ipsn gravida nibh vel velit auctor aliquet.Aenean sollicitudin, lorem quis bibendum auci elit consequat ipsutis sem nibh id elit. quis bibendum auci elit.

+ 01145928421 SUPPORT@ELATED-THEMES.COM
חדר שינה להורים – הכי חשוב שיש

חדר שינה להורים – הכי חשוב שיש

מביקורי הרבים בבתים שונים, אני מוצאת לא מעט נטיה לטפח את הסלון, פינת האוכל והמטבח- כל אותם חללים “ציבוריים” שהאורחים רואים מיד. דווקא חדרי השינה, ובעיקר חדר השינה של ההורים, הופכים להיות מעין מחסן לכל מה שאין לו מקום בבית או
למשל מקום לכביסה הנקיה, עד שזו תגיע למקומה.
בבית, שלא כמו בעסק, החדרים החשובים ביותר מבחינה אנרגטית הם חדרי השינה.
בחדרים הללו, אנו נטענים לקראת יום חדש. הם משפיעים מאוד על מצב הרוח שלנו, ההתנהלות היומיומית, ואפילו על מערכת היחסים הזוגית וההורית שלנו.
אם חדר השינה שלכם, לא מוציא מכם אנחת רווחה כשאתם נכנסים אליו- זה המקום הראשון והחשוב ביותר, להפנות אליו תקציבים ותשומת לב.
בפוסט של היום, אני חולקת איתכם כמה כללי מפתח חשובים לחדר השינה ההורי וגם על הקשר בין עיצוב החדר לאורח החיים ולאישיות שלנו.

חדר שינה של ההורים צריך להשמר כמקדש- מקום פרטי ואינטימי רק שלכם

• מיקומו צריך להיות כך, שלא כל אחד עובר על פניו. לא ממקמים חדר שינה של הורים בכניסה לבית, ואם יש קומת חדרים או מסדרון – גם לא כחדר הראשון בסדרה.

• חשוב להסתיר את דלת הכניסה מהמרחב הציבורי של הבית או מהמסדרון. מומלץ ליצור מבואת כניסה מיוחדת רק אליו.

• חשבו “מקדש” עם כל פריט או חפץ שאתם מבקשים להכניס לחדר, הטקסטיל, ובעיקר המצעים, אופן התאורה ואביזרי קישוט ואחסון.

 

• אפשרו תאורה רכה וגם תאורת תקרה, אבל אל תוותרו על חלון שיגרום לכם להתעורר עם חיוך כשהשמש מאירה.

חדר שינה לכל טיפוס

כשאתם באים לעצב את חדר השינה, השקיעו מחשבה גם באופי ובאישיות של הדרים בו. נחפש אנרגיות תומכות שיהוו “עוגן” של מנוחה לכל אחד בהתאם לנסיבות חייו ופועליו.

• חדר שינה המעוצב בסגנון כפרי עם ריהוט עתיק יתאים ל”מעופפים” ולחולמים שבינינו. חדר כזה יעניק תחושת קרקוע, והעיצוב יכניס עבורם אנרגיה טובה הדרושה להם לשינה ולמנוחה (אך לא ליום העבודה, ליצירה ועשייה-שבהם תדרש להם אנרגיה שונה).

 

• כאשר העיצוב הכפרי מגיע בצבעוניות בהירה, הוא מכניס קלילות ונועם במידה נכונה. חדר כזה מרגיע ומכנס אחרי יום עסוק ודינמי, מאפשר את אנחת הרווחה ואת העונג שבכניסה למיטה. זהו קו עיצובי המתאים לאנשים שיומם עמוס ומלא, שאין להם רגע שקט, הרבה טרדה והמולה, הרבה רעש ואחריות סביבם. מתאים גם לאנשים שהרצינות אופפת אותם.
• חדר בעיצוב מודרני, שרובו לבן, מעוצב בקווים נקיים, המרקם מבריק. יתכן שיקרין קור וחוסר אינטימיות, ויעודד התכנסות ובדידות.
שינוי מרקם הצבע הלבן ישנה באופן מיידי את האוירה. הוסיפו חומרים “חמים” כמו עץ שאינו מעובד, כתמי צבע עזים ובדים רכים או ערבבו ענתיקה עם מודרני כדי לאזן את האוירה ולהכניס חום, רכות והתמסרות לתוך מערכת היחסים, ביחד עם מרחב נשימה.
עיצוב כזה יתאים לאנשים המצויים רב היום בשליטה, באחיזה, עם אחריות גדולה ועול על הכתפיים. חדר זה יאפשר להם שחרור והרפיה לתוך המרחב, ומשם לשקיעה לתוך שינה עמוקה ומרנינה.

מיקום המיטה- הרהיט החשוב ביותר בבית

בכל חדרי השינה, מיקום המיטה הוא החשוב ביותר. זוכרים, שמטרת חדר השינה היא לאפשר מנוחה והזנה. חדרי שינה גדולים מדי ומרובי חלונות, לא יספקו את האוירה הדרושה. נסו למקם את המיטה על קיר שלם, ללא חלונות מעליה. הסתירו אותה מפתח הדלת (מקדש, זוכרים?) ורצוי שלא יראו פתחים של חדר המקלחת, השירותים וחדר הארונות מכיוון המיטה- לא מהצדדים ולא מלפנים – נוכחות הגורמת לאי שקט.המצב האידיאלי הוא, שהקירות סביב המיטה ישארו ללא פתחים ויצרו “חיבוק”.

 

ותודו שאין כמו להכנס למיטה בסוף יום מלא חוויות או אפילו מלא בשגרה.
הוספתי משפט מהחוכמה הסינית, אם הייתי יכולה לשנות מילה אחת, הייתי שואלת, האם קיים רהיט תענוגי מזה?”המיטה נועדה לחידוש כוחות, ללידה, לאהבה ולמוות
האם קיים ריהוט חשוב מזה”
(צ’או-שיו צ’ו)

COMMENTS

POST A COMMENT